KURUCUMUZ

PSİKOLOG &

UZMAN PSİKOLOJİK DANIŞMAN HAZAL KAHRAMAN

ÖZGEÇMİŞ

Lisans eğitimini 2014 senesinde ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Psikoloji bölümünde tamamladıktan sonra 2017 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik  Danışmanlık ve Rehberlik programında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Staj sürecini Ege Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Lisans eğitimi kapsamında “Mutluluk ve İyi Oluş”  dersi için öğrenci asistanlığı görevini üstlenmiştir. Pozitif psikoloji ile tanışması bu yıllara tekabül eden Hazal Kahraman, lisans mezuniyetinin sonrasında İngiltere merkezli şirketlerde pozitif psikoloji alanı ile ilgili Avrupa Birliği (AB) projelerinde görev almıştır. Bu şirketlerde görev aldığı  süreç boyunca kurumlar için eğitim ve atölye konusunda çalışmalarda bulunmuştur. Yine pozitif psikoloji alanı ile  alakalı olan “Mutluluk 2.0” kitabının yazım aşamasına verdiği hizmet ile destek olmuştur. Bunların yanında, çeşitli eğitim kurumları ve özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde görev almıştır. Ayrıca, Karşıyaka Belediyesi’nde gönüllü psikolog olarak hizmet vermiş ve hizmetleri kapsamında psikolojik danışmanlık ile eğitim süreçlerine dahil olmuştur. Yine, gönüllü olarak, Ajans Psikoloji isimli psikolojiyle alakalı haberlerin yayınlandığı bir platformda uzun yıllar yazarlık yapmıştır.

Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi (WAPP) ve Aile Danışmanlık ve Arabulucuk Eğitimi’ni tamamladığı eğitimler arasındadır. Şu anda da eğitimini aldığı Pozitif Psikoterapi yaklaşımını temel ekol olarak benimseyerek eklektik çalışmayı tercih etmektedir. Yüksek lisans eğitimi dahilinde ise yas konusuna ağırlık vermiştir. Yine yüksek lisans programı kapsamında “Bilişsel Davranışçı Terapi” ile ilgili de eğitim almıştır. Şu anda, kurucusu olduğu “Duyum Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi” bünyesinde yetişkin ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

UZMANLIK ALANLARI

DUYGU DURUM DEĞİŞİKLİKLERİ

YAS SÜRECİ

KAYGI

İLİŞKİ PROBLEMLERİ

SERTİFİKALAR

  • Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimi (World Association of Positive Psychotherapy)
  • Aile Danışmanlığı ve Arabulucukluk Sertifikası (Katip Çelebi Üniversitesi)
  • “Mutlu Öğrenci, Mutlu Sınıflar: Eğitimde Pozitif Psikoloji Uygulamaları” Atölye Çalışması (13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi)
  • “Çözüm Odaklı Psikolojik Danışma Uygulamaları” Atölye Çalışması (13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi)

KONFERANS BİLDİRİLERİ

  • Koydemir, S. ve Kahraman, H. (Ekim 2015). Kampüste mutluluk: Lisans düzeyinde bir iyi oluş dersinin öğrencilerin iyi oluşu üstündeki etkisi (13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi)

KONGRELER

  • 19. Ulusal Psikoloji Kongresi (İzmir, Türkiye)
  • Well-being Conference: Toward Better Lives, Better Societies (Güzelyurt, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)
  • 13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi (Mersin, Türkiye)
  • 5. Ulusal Ergen Sağlığı Kongresi (İzmir, Türkiye)